معرفی انیمیشن Anomalisa (انومالیسا)

معرفی انیمیشن Anomalisa (انومالیسا)

مایکل استون نویسنده‌ ایه که راجب نحوه‌ی برخورد با مشتری کتاب مینویسه. مشکل مایکل اینه که به شدت احساس تنهایی و روزمرگی میکنه. به شدت غمگینه و نسبت به بقیه احساس بیگانگی میکنه. احساس خاصی که انگار بقیه آدم ها همه تقلبی و فیک هستن و نقاب به صورت دارن.(حتی همسر و پسر خودش هم از این قضیه مستثنا نیستن)در طول یه سفر کاری مایکل به طور اتفاقی با دختری به نام لیزا آشنا میشه. چیز خاصی در مورد لیزا وجود داره که به شدت توجه مایکل رو به خودش جلب میکنه…

انیمیشن فلسفی و زیبای Anomalisa در مورد تنهایی و بیگانگی و پوچیه. پوچی ای که سراسر فضای فیلم رو دربر گرفته. مایکل تو هر زمان و مکانی که هست، سعی میکنه دستاویزی پیدا کنه و به یه طریقی احساس خلاء وجودیش رو پر کنه. ولی هر بار با شکست روبرو میشه. سعی و تلاشی که هر کدوم از ما هم کم و بیش انجام میدیم، چون همه‌ی ما در اعماق وجودمون این خلاء و کمبود رو احساس میکنیم. دنبال یه چیزی هستیم که به زندگیمون معنا بده. تازگی ایجاد کنه تو روزمرگی هامون.

به نظر من انومالیسا تو خلق و تصویر کردن این فضای روزمرگی و تلاش انسان ها برای پر کردن تنهایی خودشون عالی عمل کرده(اگر چه راه حلی برای بیرون اومدن از این وضعیت نشون نمیده و فقط به نشون دادن این تنهایی و بیگانگی بسنده میکنه)

جالبه بدونید که سرمایه گذاری برای ساخت این انیمیشن توسط مردم و از طریق سایت Kickstarter انجام شده. انیمیشنی که توانست نامزد دریافت جایزه‌ی اسکار برای بهترین انیمیشن بشه و به شدت نظر مثبت منتقد‌‌ها رو جلب کنه.

البته این نکته رو هم بگم که همون طور که احتمالا از داستان و فضای این اثر حدس زدین، انومالیسا برای مخاطب بزرگسال ساخته شده و جذابیتی برای مخاطب کودک و نوجوان نداره.

برداشت و نظر شما راجب این اثر چیه؟

Anomalisa

درباره‌ی محمدرضا حسینی

تصویر پروفایل محمدرضا حسینی
محمدرضا هستم. عاشق خوندن و نوشتن درباره ی چیزهای جالب و هیجان انگیز. امیدوارم لحظات خوبی رو در این وبسایت سپری کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار