6 تا از پر حاشیه ترین بازیکن های خارجی فوتبال ایران

تو این لیست میخوایم با 6 تا از پر حاشیه ترین بازیکن های خارجی فوتبال ایران آشنا بشیم. اینها بازیکنانی هستند که نه برای کیفیت و بازی های خوبشان که به خاطر حاشیه های عجیبشان در تاریخ فوتبال ایران ماندگار شدند.

6- جان دی انگودی

زمانی که عضو تیم ابومسلم بود، وسط بازی با ملوان به کنار زمین رفت و در میان حیرت تماشاگران قضای حاجت کرد. او یک سال بعد هم که عضو تیم پیام بود، در بازی مقابل تربیت یزد وسط زمین مشغول ضرب و شتم بازیکنان حریف و تماشگران شد.

5- هروه اوسال

پر حاشیه ترین بازیکن

مهاجم 23 ساله بورگینافاسویی که سال 89 و به عنوان سهمیه زیر 23 سال به پرسپولیس علی دایی پیوست، به دلیل ابتلا به هپاتیت B قراردادش با باشگاه فسخ شد.

4- چیکو

این بازیکن نیجریه ای سال 85 به فولاد رفت اما چندان به بازی گرفته نشد. میگویند برخی علاقه های او در تضاد با عرف اجتماعی ایران بود. وقتی از اهواز اخراج شد، بدهی سنگینش به آجیل فروش محل را هم تسویه نکرد.

3- پائولو دی کارمو

جنجالی ترین بازیکن

او در زمان سرمربیگری افشین قطبی و با این عنوان که آقای گل فوتبال برزیل است، به ایران آمد. اما بعدا مشخص شد عضو یک تیم محلی در برزیل است که مدیر عاملش اهل کره جنوبی است. دی کارمو با پولی که از پرسپولیس گرفت، در برزیل یک مغازه پرنده فروشی باز کرد.

2- رافائل

رافائل نیجریه ای با اصرار آری هان در سال 84 به پرسپولیس آمد. رافائل هم بازیکن فوق العاده ضعیفی بود، هم هپاتیت داشت. مهاجم هپاتیتی پرسپولیس در نهایت برای گرفتن پولش به فیفا شکایت کرد و ضمن گرفتن مبلغ قراردادش، باعث شد 6 امتیاز از پرسپولیس کسر کنند.

1- ساموئل اوکویه

او عجیب ترین مورد خارجی های فوتبال ایران است. این دروازه بان نیجریه ای چند روز پس از عقد قرارداد با تیم دسته اولی سرخپوشان دلوار افزار، در یکی از بیمارستان های تهران بستری شد و به دلیل ابتلا به بیماری ایدز در گذشت.

منبع: هفته نامه همشهری جوان(با اندکی تغییر)

درباره‌ی محمدرضا حسینی

تصویر پروفایل محمدرضا حسینی
محمدرضا هستم. عاشق خوندن و نوشتن درباره ی چیزهای جالب و هیجان انگیز. امیدوارم لحظات خوبی رو در این وبسایت سپری کنید.

2 نظر

  1. اینا که اکثرشون پرسپولیسی بودن
    این چه وضشه آخه
    D:
    :))))

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار