7 تا از عجیب ترین مسابقات جهان

همه تماشاچی ها بی صبرانه منتظرند صدای سوت آغاز مسابقه را بشنوند. این یکی از هیجان انگیز ترین و عجیب ترین مسابقات جهان است که در آن شرکت کننده ها می‌بایست بعد از طی مراحلی بسیار سخت و دشوار خودشان را به مرحله نهایی مسابقه برسانند. تهیه کننده های تلویزیونی همیشه تلاش می کنند با طراحی هیجان انگیز ترین مسابقه ها، بیننده هایشان را پای تلویزیون میخکوب کنند. پس با هم مروری داشته باشیم بر 7 تا از عجیب ترین مسابقات جهان

7- مردی مقابل هیولا

در مسابقه “مردی در برابر هیولا” شرکت کننده ها داخل یک گودال فرستاده می‌شوند تا با حیوانات مختلف بجنگند و قدرت آنها سنجیده شود.

وقتی این مسابقه پخش میشد خیلی ها تصور میکردند که حامیان حقوق حیوانات نسبت به آن اعتراض خواهند کرد اما چون بیشتر اوقات حیوانات در این نبرد پیروز میشدند اعتراضات چندانی صورت نگرفت و در عوض خیلی ها به خاطر خطرناک بودن و به خطر افتادن جان انسانها در این مسابقه، اعتراض کردند.

در صحنه های سانسور شده از مسابقه، 44 مرد کوتوله در حال نبرد با یک فیل آسیایی دیده میشوند و در صحنه ای دیگر کشتی گیر سومو با یک اورانگوتان گلاویز شده است. از دیگر نبرد های تماشایی ای که هیچ وقت نشان داده نشد، نبرد مردی بود که با یک خرس کشتی می‌گرفت.

6- کودکان در خطر

سال 2007 مسابقه “کودک ملت”، برای آخرین بار روی آنتن رفت، مسابقه اینطور بود که چهل کودک 8 تا 15 ساله را به منطقه ای اختصاصی بردند و بدون این که نظارتی بر آنها صورت بگیرد تا چندین هفته رهایشان کردند. در این مدت، کودکان می‌بایست به بهترین شکل، زندگی خود را اداره میکردند. مشکلاتشان را خودشان حل میکردند، اگر گرسنه‌ شان میشد غذا می‌پختند و نظافتشان را بر عهده داشتند؛ در این بین چندین کودک به دلیل خوردن مواد شوینده به شدت آسیب دیدند و حتی یکی از آنها وقتی آشپزی میکرد دچار سوختگی شدیدی شد.

همین مسئله باعث شد تا اعتراضات بسیاری در این باره صورت گیرد و به دلیل غیر مسئولانه و خطرناک بودن مسابقهف تولید و پخش آن برای همیشه متوقف شد.

5- مسابقه زندگی

عجیب ترین مسابقات جهان

یکی از عجیب ترین مسابقات جهان، “مسابقه زندگی” نام دارد که از مشهورترین شرکت کننده های این مسابقه می‌توان به ناسوبی، جوان 23 ساله ژاپنی اشاره کرد. مقررات مسابقه این طور بود که شرکت کننده ها می‌بایست در بدترین شرایط زندگی میکردند و برای همین عده بسیار کمی حاضر به شرکت در این مسابقه بودند.

وقتی مسابقه شروع شد آپارتمانی که ناسوبی در آن زندگی میکرد، هیچگونه امکانت رفاهی ای نداشت و فقط تلفن، مجله و یک میز برای غذا خوردن وجود داشت. حتی در آپارتمان ناسوبی بالشت و تلویزیون هم پیدا نمیشد. مسابقه این طور بود که شرکت کننده با پشت سر گذاشتن مراحل مختلف لوازم گوناگونی را برنده میشد. هدف ناسوبی از شرکت در این مسابقه این بود که بتواند چیز هایی را برنده شود که او را در مسابقات بعدی یاری کند. جایزه این مسابقه یک میلیون ین بود. ناسوبی در طول مسابقه بلیت کنسرت برنده شد که البته چون نمیتوانست از اپارتمان خارج شود فرصت شرکت در کنسرت را پیدا نکرد. یک دوچرخه هم برنده شد که در خانه نمیتوانست سوار شود. یک هندوانه، چند گونی برنج، چند توپ گلف، گوشت مرغابی و چندین جنس دیگر از جمله چیز هایی بود که ناسوبی در مسابقه به دست آورد. در روز های اول پخش مسابقه، تماشاگران زیادی ان را نگاه نمیکردند اما بعد از چندین ماه، طرفداران مسابقه، به طرز عجیبی افزایش یافت.

وقتی ناسوبی همه مراحل مسابقه را پشت سر گذاشت و به مرحله ای رسید که می‌بایست یک میلیون ین را به او میدادند، او را به کره بردند تا چندین مرحله دیگر را پشت سر بگذارد.(فکر کنم تا بدبختو نکشن بهش جایزه رو ندن D: )

در این زمان 15 ماه بود که ناسوبی به خاطر شرکت در مسابقه با هیچ کس در ارتباط نبود و از طرفی نمیدانست که چقدر مشهور شده است.

4- کار آموزان فضایی

در انگلیس، مسابقه ای برگزار میشود که افراد عادی را تبدیل به فضانوردان حرفه ای میکند. نام این مسابقه “کار آموزان فضایی” است و در آن، شرکت کننده ها در یک برنامه زنده تلویزیونی آموزش میبینند تا بتوانند یک مسافر فضایی باشند.

در طول دو هفته، کار آموزان به یک مکان محصور برده میشوند تا در آنجا آموزش های لازم را ببینند، سپس آنها سوار سفینه میشوند و به فضا برده میشوند.

البته سفینه فضایی آنها، یک مدل شبیه سازی شده است و وقتی سوار میشوند سفینه طوری میچرخد که انگار فضانورد ها در فضا هستند. همه این مراحل به صورت زنده از تلویزیون پخش میشود و علاوه بر این تماشاگران زیادی با حضور در محل مسابقه از نزدیک شاهد آن هستند. حرکات و رفتار های شرکت کنندگان برای حفظ تعادل بسیار خنده دار است و هر کسی بتواند همه مراحل را پشت سر بگذارد برنده مسابقه است.

3- پدرت کیست؟

شبکه فاکس مسابقه ای به نام “پدرت کیست؟” را پخش میکرد که هیچکدام از شرکت کنندگان در مسابقه، پدر خود را نمی‌شناختند چرا که آنها در کودکی به فرزند‌خواندگی پذیرفته شده بودند.

در کنار پدر واقعی شرکت کننده ها، چند نفر دیگر نقش بازی میکردند تا او منحرف شود و نتواند پدر واقعی اش را بشناسد ولی اگر شرکت کننده پدر واقعی اش را پیدا میکرد، 100 هزار دلار برنده میشد.

با وجود اینکه همه عوامل مسابقه تصور میکردند بینندگان زیادی را پای تلویزیون میخکوب کنند اما به دلیل احساساتی بودن بیش از حد برنامه، تعداد بینندگان پس از اولین پخش، بسیار کاهش یافت به طوری که پخش مسابقه بعدی بعد از مدتی به طور کامل متوقف شد.

2- مسلح و مشهور

در مسابقه “مسلح و مشهور” افراد سرشناس شرکت میکنند تا بعد از طی دوره آموزشی تلدیل به یک پلیس حرفه ای شوند.

این افراد مشهور، بعد از اینکه تبدیل به یک پلیس حرفه ای شدند سوار ماشین پلیس واقعی میشوند و سر صحنه های جرم میروند.

این مسابقه مدت ها از شبکه “سی بی اس” پخش میشد تا اینکه دستور لغو آن صادر شد و شبکه دیگری پخش آن را دنبال کرد، اما ادامه مسابقه با شکایت یک زن که ادعا میکرد چندین پلیس بدون مجوز وارد خانه اش شده اند ممنوع شد. همچنین یکی از پلیس های تازه کار، سر متهمی که چاقو خورده بود فریاد کشید و با او بدرفتاری کرد و همین مسئله باعث شد تا پخش مسابقه برای همیشه متوقف شود.

1- مسخره شدن تا بردن

در هندوستان مسابقه ای برگزار میشد که شرکت کنندگان آن به شدیدترین شکل ممکن مورد تمسخر قرار میگرفتند و آنقدر مسخره کردن آنها ادامه پیدا میکرد تا فرد مورد نظر از نظر روانی کوتاه بیاید و انصراف دهد.

سال 2008 این مسابقه که به صورت انلاین پخش میشد تبدیل به یک خبر داغ شد. مجری برنامه شروع به مسخره کردن شرکت کننده کرد و ناگهان در مقابل چشم جمعیت، سیلی محکمی به صورت او زد و سپس جمعیت انبوهی که در محل حضور داشتند، شروع به مسخره کردن شرکت کننده کردند.

شرکت کننده ناگهان عصبانی شد و با گفتن جمله “او به چه حقی سیلی زد؟” عصبانیت خود را نشان داد. او از مسابقه انصراف داد. بعد از آن بود که مرد شرکت کننده از عوامل مسابقه شکایت کرد و در شکایتنامه خود آورد که عوامل مسابقه درباره سیلی زدن به او هیچ چیز نگفته بودند و مجری برنامه حق این کار را نداشته است.

منبع: دوهفته نامه همشهری سرنخ – سامرا قلی زاده(با اندکی تغییر)

درباره‌ی محمدرضا حسینی

تصویر پروفایل محمدرضا حسینی
محمدرضا هستم. عاشق خوندن و نوشتن درباره ی چیزهای جالب و هیجان انگیز. امیدوارم لحظات خوبی رو در این وبسایت سپری کنید.

8 نظر

 1. اگه میشه اسم مسابقات رو به انگلیسی برارید چون با سرچ هایی که من کردم انگار این چیزایی که گفتید واقعیت نداشته.

  • تصویر پروفایل محمدرضا حسینی

   تو منبع لیست(مجله ی سرنخ) عنوان انگلیسی مسابقات ذکر نشده بود.
   ولی اگه سرچ کنید میتونید پیدا کنید عنوان انگلیسیشونو.
   مثلا مورد 7 عنوانش Man VS Beast هست.

   یا مورد 5 اسمش Prize Contest Life هست. من با سرچ عبارت” nasobi game of life ” تونستم پیداش کنم!
   بگردین باقیشم پیدا میشه (:

 2. با عرض سلام و خسته نباشید
  ایا شما لینک 44مرد کوتوله در حال نبرد با یک فیل آسیایی دیده میشوند و در صحنه ای دیگر کشتی گیر سومو با یک اورانگوتان گلاویز شده است یا نبرد مردی بود که با یک خرس کشتی می‌گرفت رو دارین لطفا جواب بدین

 3. با قرص هم خوب نمیشن

 4. خیلی باحال بود .
  چه خوب میشه یه مسابقه ساخت که همه ایده های این مسابقه هارو باهم داشته باشه .
  D:

 5. سلام آقای حسینی:)
  چند وقت پیش یه لیست از آهنگ های ــه Linkin Park ازتون درخواست کردم:D که نمیدونم یادتون ــه یا نه
  این لیست از نظر من ــه ، اگه مورد تایید بود خودتون زحمت لیریکس و لینک ــو بکشین:D
  ۱۰- a Place For My Head
  9- Roads Untraveled
  8- Breaking The Habit
  7- Crawling
  6- A Line In The Sand
  5- Faint
  4- Papercut
  3- In The End
  2- Guilty All The Same
  1- Numb

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار