8 اتفاق شگفت انگیز که در یک ثانیه اتفاق می افتند

یک ثانیه زمان خیلی کمی هست. ولی دنیایی که توش زندگی میکنیم اون قدر عجیب و پیچیده هست که تو همین زمان کم هم تعداد زیادی اتفاق جالب رخ بده. پس با هم با 8 اتفاق شگفت انگیز که در یک ثانیه رخ میده، آشنا میشیم.

 

1- 3 عروسک باربی فروخته میشه

 

باربی

بله، باربی بزرگترین بخش بازار صنعت اسباب بازی رو به خودش اختصاص داده. در هر ثانیه 3 عدد عروسک باربی در دنیا فروخته میشه که میشه در هر دقیقه 180 عدد!  باربی ها بیشتر از 50 ساله که به بازار اومدن. قیمت اصلی باربی در سال 1959 27 دلار بود.

از سال 1959 تا به حال، بیش از 1 میلیارد طراحی برای باربی و دوستانش انجام شده. به طور متوسط دختران 3 تا 6 ساله صاحب 12 عروسک باربی هستند.

 

2- 60 رژ لب ساخته میشه

رژ لب

رژ لب یکی از کالا های اساسی محسوب میشه؛  به همین دلیل چنین حجم عظیمی از اون تولید میشه تا خدایی نکرده مشکلی از لحاظ کمبودش پیش نیاد. D:

 

3- گلوله 900 متر حرکت میکنه

گلوله

یک گلوله قبل از برخورد با هدف در هر ثانیه 900 متر حرکت میکنه. این احتمالا سریع ترین شی‌ ساخته ی بشر و یکی از شگفت انگیز ترین اتفاقتی هست که تو یک ثانیه رخ میده.

 

4- حلزون 1 سانتی متر در بارون حرکت میکنه

حلزون

حلزون که جزء کند ترین موجودات هست میتونه در بارون در هر ثانیه 1 سانتی متر حرکت کنه. بارون زمین رو نرم میکنه و از مقاومتش کم میکنه؛ در نتیجه حلزون میتونه سریع تر از حد معمول حرکت کنه.

 

5- 6 نوزاد به دنیا میان

نوزاد

گوگولی مگولی!

متخصصان زیست شناسی جمعیت تخمین میزنند که در هر ثانیه 6 نوزاد به دنیا میاد.

 

6- 10,450 کوکا کولا مصرف میشه

یک ثانیه

کوکا کولا محبوب ترین و بزرگترین تولید کننده ی نوشابه ی غیر الکلی در دنیاست. تخمین ها نشون میده که در هر ثانیه 10,450 کوکا کولا مصرف میشه و 20,000 فروخته میشه. مطمئنا مردم جهان دارن چاق میشن!

 

7- صاعقه 6 بار به زمین اصابت میکنه

رعد و برق

سریع ترین چیز روی زمین در هر ثانیه 6 بار با زمین برخورد میکنه و باعث میشه که کی از شگفت انگیز ترین پدیده هایی ک در یک ثانیه رخ میدن، رقم زده بشه. رعد و برق یک تخلیه ی انرژی که در مناطقی از ابر ها که شارژ الکتریکی شدن رخ میده.

 

8- زنبور 270 بار بال میزنه

زنبور

یک زنبور عسل متوسط در هر ثانیه 270 بار بال میزنه که در مجموع میشه 16,820 بار در دقیقه. خیلی سریعه نه؟

 

منبع: AllTopTens

درباره‌ی محمدرضا حسینی

تصویر پروفایل محمدرضا حسینی
محمدرضا هستم. عاشق خوندن و نوشتن درباره ی چیزهای جالب و هیجان انگیز. امیدوارم لحظات خوبی رو در این وبسایت سپری کنید.

2 نظر

  1. خدای علافی این چیزارو نوشتی خیلی مسخره بود

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار