7 مرگ عجیب و غریب

مرگ بخشی از زندگی هر فردیه؛ در این مقاله ما 7 تا از  مرگ های عجیب که در طول تاریخ رخ داده رو مرور می کنیم.

1- Attila the Hun

 

چگونگی مرگ: در شب عروسی اش خون دماغ شد

درخشان ترین استراتژیست، فرمانروای جنگی، و شرور بد نام، آتیلا د هان، تا سال 450 بعد از میلاد تمام آسیا را فتح کرده بود.
با استفاده از روش جنگی تند خویانه، از مغولستان تا نزدیکی امپراتوری روسیه به دست آتیلا و ارتش او افتاده بود.

با توجه به این که به رعابت اعتدال در خوردن و نوشیدن معروف بود، آتیلا حتما این گونه پنداشته که عروسی خودش فرصت مناسبی برای دلی از عزا درآوردن هست. او که در سال 453 بعد از میلاد با دختری جوان به نام ایدیکو ازدواج کرده بود، هم در غذا خوردن و هم در مصرف نوشیدنی زیاده روی کرد. بعد از استراحت عصرگاهی، بینی او شروع به خونریزی کرد. چون آتیلا مست تر از اون بود که متوجه این موضوع بشه، خونریزی ادامه پیدا کرد و سر انجام او رو در خون خودش غرق کرد.

 

2- Aeschylus

 

چگونگی مرگ: یک عقاب، لاکپشتی را روی سر او انداخت

آیسخولوس، که او را خالق سبک تراژدی می دانند، اولین نفر از سه نمایش نویس باستانی یونانی هست که هنوز نمایش هایش به زندگی هنری خود ادامه می دهند.
وقتی که از گلا در جزیره ی سیسیلی دیدن میکرد، گفته میشه که یک عقاب که سر بی موی آیسخولوس رو با سنگ اشتباه گرفته بوده، لاکپشتی رو بر روی سر او میندازه و او رو میکشه.

 

3. King Adolf Frederick of Sweden

 

چگونگی مرگ: خوردن بیش از حد پودینگ

آدولف فردریک در سال های 1751 تا 1771 پادشاه افتخاری سوئد بود. علی رغم تلاش های آدولف برای به دست گیری قدرت، مجلس سنا زمام قدرت رو در دست داشت. یکی دیگه از قربانی های زیاده روی، آدولف فردریک، نزد کودکان سوئدی به ” پادشاهی که با زیاد خوردن خودش رو کشت” معروفه.

در 12 فبریه 1771، بعد از شرکت در ضیافتی که در آن خرچنگ دریایی، خاویار،کلم رنده شده، شاه ماهی دودی و شامپیاین استفاده کرده بود، او به سراغ دسر مورد علاقش، سملا، یک کلوچه ی سنتی که از آرد گندم درست میشه و در کاسه ای از شیر داغ سرو میشه، رفت. یک یا دو تکه احتمالا کافی بود؛ 14 کاسه بیش از اندازه بود. او پس از مدت کوتاهی به خاطر مشکلات ناشی از سوء هاضمه مرد.

 

4-Grigori Rasputin

 

چگونگی مرگ: غرق شدن، بعد از مسموم شدن، تیر خوردن و کتک خوردن

راهب مجنون، گریگوری رزپوتین، یک روستایی و عارف شفا دهنده بود که با التیام بخشیدن به پرنس الکسی، که مبتلا به هموفیلی و وارث سلطنت بود،  مورد لطف و توجه دربار سلطنتی روسیه قرار گرفته بود. با به دست آوردن این مقدار نفوذ و اعتبار در دربار سلطنتی، رزپوتین نا هنجار و عامی دشمنان سیاسی زیادی رو برای خود دست و پا کرد. او باید کشته میشد، ولی گفتنش خیلی آسون تر از انجام دادنش بود. دسیسه کار ها ابتدا سم رو امتحان کردن، سم کافی برای کشتن مردی سه برابر او، ولی او ظاهرا هیچ آسیبی ندید. بعد اونا از پشت سر او رو تعقیب کردن و به سر او شلیک کردن. این دیگه باید کار رو تموم میکرد، ولی نه؛ ولی یکی از اونا داشت نبض او رو چک میکرد، عارف ما گردن او رو گرفت و سعی کرد او رو خفه کنه.
در حین فرار، آدمکش ها سه بار به او شلیک کردن. این گلوله ها سرعت او رو کم کردن و باعث شدن که تعقیب کننده ها به او برسن.
اونا سپس او رو قبل از این که به رودخانه ی بسیار سرد(در زمستان روسیه) بیندازن، کتک زدند. وقتی که جسد او را بیرون آوردند، کالبد شکافی نشون داد که علت مرگ غرق شدن بوده.

 

5- Isadora Duncan

 

چگونگی مرگ: خفگی و شکستگی گردن

ایسادورا دانکان به عنوان مادر رقص مدرن شناخته میشه. ایسادورابه خاطر شکستگی گردن و خفگی تصادفی وقتی که شال گردنش به لاستیک ماشینی که در آن بود گیر کرده بود، مرد.
نیویورک تایمز، این گونه موجز و بی رحمانه این موضوع رو تشریح میکنه:

” اتومبیل با تمام سرعت در حال حرکت بود که شال گردنی که از ابریشم محکم بود شروع به پیچیدن دور چرخ کرد و با نیروی شدیدش خانم دانکان رو به بیرون ماشین و کف خیابان پرتاب کرد. او چندین یارد کشیده شد تا این که توجه راننده به فریاد های خانم دانکان در خیابان شد و ماشین رو متوقف کرد. کمک پزشکی فرا خوانده شد ولی اعلام شد که خانم دانکان بلافاصله دچار خفگی و مرگ شده بوده.”

 

6- Christine Chubbuck

 

چگونگی مرگ: خودکشی در برنامه ی زنده ی تلویزیونی

کریستین چاباک، مجری “Suncoast Digest” ، یک برنامه ی تلویزیونی موفق درباره ی موضوعات عمومی، در فلوریدا بود.
مهمان او منتظر بود؛ کریستین 8 دقیقه اخبار ملی خواند، قبل از این که فیلمی که گزارشی از یک تیر اندازی در یک رستوران رو نشون میداد خراب بشه. او که به نظر نمی رسید به خاطر مشکل فنی پیش اومده پریشان شده باشه، رو به دوربین کرد و گفت:

 

” در راستای سیاست شبکه ی 40 که در جریان گذاشتن آخرین اخبار خون و خون ریزی با شماست، شما شاهد یک خبر دسته اول خواهید بود: اقدام به خودکشی. ”

از زیر میز یک هفت تیر بیرون آورد، پشت گوش چپش قرار داد، و ماشه را کشید( او طی یکی از تحقیقاتش برای برنامه از پلیس فهمیده بود که این موثر ترین راه خودکشی هست). او با شدت به سمت جلو افتاد و تصویر به آرامی سیاه شد. بعضی از بیننده ها با 911 تماس گرفتند و بعضی هم به شبکه زنگ زدند تا ببینند آیا این ماجرا واقعی بوده یا نه.
خانم جین رید فیلم بردار بعدا گفت که او باورش نکرده بود که این ماجرا واقعی بود تا این که بدن کریستین رو دید که به روی زمین افتاد.

 

7- Sharon Lopatka

 

چگونگی مرگ: داوطلب شد که شکنجه و کشته شود

خانم شارون لوپاتکا یک فعال اینترنتی و یک انسان مریض بود. شارون که در مریلند آمریکا زندگی می کرد، توسط رابرت فردریک گلس و در یک قتل رضایت مندانه کشته شد.

در حین این که در وبسایت خود فیلم های هرزه نگاری عجیب و غریب تبلیغ می کرد، شارون جستجویی را برای پیدا کردن شریکی که طالب شکنجه کردن و کشتن شارون برای دستیابی به لذت جنسی دو طرفه شروع کرد. بعد از تعداد زیادی تلاش نا موفق، چون مطمئنا بیشتر جواب ها به درخواست شارون جدی نبودند، او سر انجام رابرت گلس رو پیدا کرد که چیزی بیش تر از طالب بود برای ارضای فانتزی های او. اونا پیام های زیادی رد و بدل کردند که به دیدارشون در کارولینای شمالی انجامید.
گلس شارون رو چند روز شکنجه کرد و بعد با یک کابل نایلونی او رو خفه کرد. او به قتل نفس داوطلبانه و نگهداری فیلم های هرزه نگاری کودکان محکوم شد.

 

منبع: Listverse

ترجمه شده برای لیست باز توسط محمدرضا حسینی

درباره‌ی محمدرضا حسینی

تصویر پروفایل محمدرضا حسینی
محمدرضا هستم. عاشق خوندن و نوشتن درباره ی چیزهای جالب و هیجان انگیز. امیدوارم لحظات خوبی رو در این وبسایت سپری کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار