بهترین بازی های سال 2013 به انتخاب دانستنیها

با هم با 11 تا از بهترین بازی های سال 2013 به انتخاب مجله ی دانستنیها آشنا بشیم.

(لیست بدون ترتیب هست)

 

1-  DmC:Devil May Cry

DmC_box_art

پلتفرم:  PC,PS3,X360

یکی از سخت ترین کارها در دنیای بازی ها این است که عنوانی را بخواهید از نو بسازید، آن هم زمانی که نسخه های قبلی هر چه بود و نبود را به بازیشان فراخواندند. اما کمپانی Ninja Theory به همه نشان داد چطور میشود از پس این مشکل بر آمد. DmC نسخه دوباره راه اندازی شده سری Devil May Cry است که مخالفان و موافقان خودش را دارد. هر چند دیگر از آن دانته ی قبلی با موهای سفید خبری نیست، اما دانته ی جوانی که در سری جدد با آن روبرو میشویم موجود کله شق تری است که می تواند رو در روی هر هیولایی بایستد و برای همین می تواند بهترین بازی اکشن امسال لقب بگیرد.

رقیبان: State of Decay

 

2-Injustice: Gods Among Us

Injustice_Gods_Among_Us_Cover_Art

 

پلتفرم:  PC,PS3,X360,iOS,Android,Wii U

در سالی که بازی های سبک مبارزه ای مثل تکن و استریت فایتر ترجیح دادند به استراحت بپردازند و فضا را برای دیگر سبک ها خالی کردند، بازی مبارزه ای Injustice: Gods Among Us منتشر شد تا جور همه هم کیشان خود را بکشد.

در این بازی شخصیت های محبوب کتاب های مصور DC دور هم جمع شدند و هر چه در توان داشتند را به رخ یکدیگر کشیدند. شاید شما هم دوست دارید هرز گاهی بتمن را به جان سوپرمن بیندازید تا ببنید کدامشان قوی تر هستند یا جوکر را سراغ بتمن بفرستید تا کمی از او احوال پرسی کند. به هر حال این بازی با تمام کاستی هایی که دارد، بهترین در سبک خود است.

رقیبان: ندارد

 

3-   Far Cry 3

Far_Cry_3_PAL_box_art

پلتفرم:  PC,PS3,X360

با حضور رقبای قدرتمندی مانند GTA 5 ، Assassin’s Creed IV، Saints Row IV  عنوان بهترین بازی جهان- باز را به قسمت سوم فار کرای میدهیم. این بازی از آن بازی ها است که اگر شروعش کنید نمی توانید کنترلر را زمین بگذار. درست است که GTA 5 هم چنین توانایی دارد و نسخه جدید Assasin هم به نوبه خود هیجان انگیز است و شما را به دل ماجراجویی های دریایی می کشاند، اما در نسخه جدید فار کرای شما شخصیت اول داستانی می شوید که به همراه با پیشرفت داستان، از یک آدم معمولی به قهرمان تبدیل می شود، آن هم در یک جزیره زیبا و وحشی!

رقیبان: GTA 5 ، Assassin’s Creed IV، Saints Row IV

 

4-  Need For Speed: Rivals

250px-Need_for_Speed_Rivals_cover

پلتفرم:  PC,PS3,X360

انتخاب بین دو بازی سبک رانندگی مثل نسخه جدید <<گرن توریسمو>> و <<نید فور اسپید>> کمی غیر منطقی به نظر می رسد. یکی شبیه ساز رانندگی است و دیگری آرکید است و میرود سراغ سرگرم کردن بازیکن. اما به هر حال جفت این بازی ها در یک سبک قرار میگیرند و اگر بنا باشد یکی از آن ها را انتخاب کنیم رای ما به سمت نسخه ی جدید نید فور اسپید می چرخد. در حالی که گرن توریسموی جدید صیقل داده شده ی نسخه ی قبلی است، اما Rivals توانسته قدم های محکم تری در زمینه ی تغییر گیم پلی اش بر دارد.
شما در این بازی چیز هایی را می بینید که در قسمت های قبل وجود نداشته یا با هم در یکجا جمع نشده بودند.

رقیبان:  Gran Turismo 6,Real Racing 3

 

5-  NBA2K14

NBA_2K14_cover

پلتفرم:  PC,PS3,X360,iOS,Android

مطمئنا خیلی زود این سوال برایتان پیش می آید که چرا فیفا را به عنوان برترین بازی ورزشی سال انتخاب نکردیم؟ جواب این سوال واضح است. آنقدری که NBA2K14 نسبت به نسخه قبلش پیشرفت کرده، فیفا نکرده. فیفا 14 هر چند در بعضی موارد از فیفا 13 بهتر شده اما تفاوت ها خیلی به چشم نمی آیند. اما NBA2K14 شما را به قلب بازی بسکتبال خواهد برد. با آن گرافیک مثال زدنی و گیم پلی ای که بسیار نزدیک به واقعیت است.

رقیبان: MLB 13 ,FIFA 14

 

 

 6-  Rayman Legends

Rayman_Legends_Box_Art

پلتفرم:  PC,PS3,X360,Wii U

با تمام احترامی که برای ماریو و بازی جدیدش که Super Mario 3D World نام دارد، قائلیم اما نمی شود به این راحتی از دنیای رنگی، پر زرق و برق، پرجزئیات و نامکشوف ریمن گذشت.

Rayman Legends دومین قسمت از سری جدید ریمن است. نسخه قبلی این بازی به نام Rayman Origins دو سال قبل آمد و کلی سر و صدا به پا کرد. اما نسخع جدید نه تنها ما را نا امید نکرد بلکه به ما نشان داد طراح بازی، میشل آنسل چه توانمندی فوق العاده ای در زنده کردن شخصیت های از دست رفته ای مثل ریمن دارد. ماریو جان؛ سال بعد، سال توست تا بهترین بازی پلتفرمر شوی!

رقیبان : Tearaway,Super Mario 3D World,Guacamelee

 

7- The Last of Us

TheLastOfUs

پلتفرم: PS3

طول هشت سالی که پلتفرم های نسل هفتم حکمفرمانی می کردند بازی های زیادی آمدند که هر کدام قدرت این نسل را به رخ می کشیدند. اما درباره The Last of Us می توان تنها یک چیز گفت؛ این بازی قله دستاورد های بازی های نسل هفتم اسیت. چیزی که نشان میداد این نسل ابدی به کجا می رسید، چگونه داستانش را تعریف می کرد، چگونه گیم پلی را عرضه می کرد که با پوست و استخوان تان بازی و داستانش را لمس کنید.

این بازی نه تنها سطح بازی ها را تکان داد بلکه به ما نشان داد برای زندگی مان بجنگیم آن هم با دستانی خالی از اسلحه! آقایان، خانم ها با بهترین بازی اکشن- ماجراجویی و بهترین بازی سال آشنا شوید!

رقیبان: Tomb Raider, The Legend of Zelda: A Link Between Worlds

 

 

8-  Gone Home

250px-Gone_Home

پلتفرم: PC

بعد از یکسال دوری از خانواده، شما از خارج از کشور بر می گردید و در یک شب بارانی به درب منزل می رسید. اولین چیزی که متوجه می شوید، یادداشتی است که روی درب چشبیده و روی آن نوشته شده: <<دنبال این نگرد که کجا هستم – خواهرت سامانتا>> از شوک که خارج شدید به داخل خانه می روید اما در کمال تعجب می بینید که پدر و مادرتان هم خانه نیستند.

Gone Home اینگونه داستانش را شروع می کند؛ با راز ها و معماهای مختلف که باید به حساب یکی یکی آنها برسید. بیشتر اطلاعات بازی از طریق یادداشت های به جا مانده به دست شما می رسد تا در نهایت این را کشف کنید که چه بر سر خانواده ی کتلین، قهرمان داستان آمده.

داستان هیجان انگیز و نحوه ی روایت چیزی است که Gone Home  را به بهترین بازی مستقل سال تبدیل کرده.

رقیبان:  The Stanley Parable و Papers, Please

 

 

9-  Brothers: A Tale of Two Sons

Brothers_A_Tale_of_Two_Sons_cover_art

پلتفرم:   PSN,PC,XBOX Live

یک بازی که داستانش کمتر از 4 ساعت گیم پلی دارد شاید چندان چیز دندان گیری به نظر نرسد اما سازندگان بازی تمام و کمال از این فرصت کوتاه استفاده کردند و اثری را به ثبت رساندند که شبیه آن را کمتر به چشم دیده اید.

بازی روایت گر قصه دو برادر است که باید به جست و جوی پدر بپردازند آن هم در دنیایی که رمز و راز از آن می بارد. به غیر ازداستان، یک سیستم گیم پلی نو آور هم شما را درگیر خودش می کند؛ شما باید دو برادر را همزمان با یکدیگر کنترل کنید و معما ها را از سر راه بردارید. شاید حالا به لطف بهترین بازی ماجراجویی، بهتر متوجه شوید که چرا کنترلر ها دو جویستیک دارند!

رقیبان: Gone Home , The Wolf of Among us

 

 

10-  Plants vs Zombies 2

250px-Plants_vs_Zombies_2_logo

پلتفرم:  iOS,Android

تا چند مرحله ی اول نسخه ی جدید بازی همه چیز مثل گذشته است. اما وقتی آنها را به پایان می رسانید، بازی شکوه خود را آشکار می کند.

زامبی های عجیب و غریب، زمین های جدید، گیاهانی که تا به حال ندیده اید! اما اینها تغییرات ساده بازی هستند. به غیر از سفر در زمان و رفتن به مصر باستان و درگیر شدن با زامبی های دزدان دریایی، بازی برای شما، هم دشمنان ویژه ای در نظر گرفته و هم توانایی های ویژه تری.

این تغییرات راهی جز انتخاب این بازی به عنوان بهترین بازی گجت های هوشمند نمی گذارد، هر چند رقیبان سرسختی در انتظار این عنوان بودند.

رقیبان: Ridiculous Fishing,Year Walk, Device 6, Rayman: Fiesta Run

 

 

11-  Bioshock Infinite

Official_cover_art_for_Bioshock_Infinite

پلتفرم:  PC,PS3,X360,iOs

سری بایوشاک کمی با بازی های دیگر فرق دارد. فلسفه وجودی این سری بر مبنای نکاتی است که بشر همیشه با آنها دست به گریبان بود؛ نژاد پرستی،اتوپیا،نژاد برتر و… . چیزی که Infinite مثل بقیه بایوشاک ها از آن غافل نشده. هر چند در این بازی به جای زیر دریا، در آسمان ها رویای انسان هایی را خراب می کنید که تصور می کنند، برترین هستند.

Infinite علاوه بر اینکه لقب بهترین بازی تیر اندازی را به خود اختصاص می دهد، به راحتی می تواند جایزه بهترین جلوه های بصری را هم به خانه ببرد.

رقیبان:  Metro: Last Light, Battlefield 4

———————————

منبع: مجله ی همشهری دانستنیها

 

به نظر شما چه بازی هایی حقشون بود که تو این لیست باشن ولی نیستن؟

 

درباره‌ی محمدرضا حسینی

تصویر پروفایل محمدرضا حسینی
محمدرضا هستم. عاشق خوندن و نوشتن درباره ی چیزهای جالب و هیجان انگیز. امیدوارم لحظات خوبی رو در این وبسایت سپری کنید.

5 نظر

  1. ببخشید منظورم از توقع، تو بود.

  2. GTA 5 یا همون V چی پس نباید توقع این لیست می بود.

  3. سلام عرض شد . همونجوری که قبلا گفتم بهترین وب سایت جهانه.
    فقط یه خواهش داشتم : اگه براتون مقدوره بیشتر در مورد بازی های کامپیوتری مطلب بذارید . بخصوص در مورد شرکت valve
    خاک پای همتونم
    دست حق پشتتون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

رفتن به نوارابزار